אם לתאומים שנולדו בכלא תשוחרר לביתה חרף התנגדות הנחרצת של המדינה

ר' הורשעה בהריגה לאחר שגרמה לתאונת דרכים שהובילה למותו של קובי יחיני ז"ל ב-2010. לפני כשנה נכנסה למאסר עם שני ילדיה, תאומים בני חודשיים בלבד. השבוע היא שוחררה לאחר שוועדת השחרורים ניכתה שליש ממאסרה – וילדיה, שבילו את מרבית חייהם בכלא, ישובו לביתם

זוג התאומים שבילו את מרבית חייהם בין כותלי בית הסוהר יצאו לחופשי עם אמם: בנובמבר 2014 הורשעה ר' בהריגתו של קובי יחיני ז"ל בתאונת דרכים ונכנסה לכלא עם שני ילדיה - תאומים בני חודשיים בלבד. שלשום (רביעי) היא שוחררה ממאסר לאחר שוועדת השחרורים החליטה לנכות שליש ממאסרה.

ר' נכנסה לכלא לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישה והותיר את העונש שנגזר עליה - 20 חודשי מאסר - על כנו. התאונה אירעה ב-2010, לאחר שעל פי כתב האישום היא יצאה לעקיפה מסוכנת בעת שנסעה בכביש הערבה וגרמה למותו של יחיני.

בהופעתה מול ועדת השחרורים הביעה בפני שופט בדימוס אורי בן דור חרטה וצער. "ברגע שהפכתי לאם הבנתי הרבה יותר את הקושי ואת המקום שבו נמצאת אמו של ההרוג", אמרה. "אם היא תשחרר את הכעס שלה, יכול להיות שהיא משחררת את זכרו של בנה ז"ל".

"אם הייתי יכולה לחזור אחורה הייתי מתנהגת אחרת , פעמים רבות חשבתי מה הייתי יכולה לעשות כדי לשנות את זה", הוסיפה. "קובי ז"ל מלווה אותי מאז התאונה ומאז שנודע לי על המוות שלו. כל יום, כשהילדים שלי משחקים עם אביהם וקובי לא משחק עם ילדיו, כשבעלי מפספס רגעים ראשונים עם הילדים, אני חושבת על קובי שמפספס רגעים עם הילדים שלו. אני מבינה את אמו של קובי, הבן שלי היה מאושפז וחזר אליי, קובי לא יחזור אליה יותר".

"ייחלה ליום שתגדל את ילדיה מחוץ לכלא"

השופט בן דור כתב בהחלטתו כי "האסירה, אישה נורמטיבית, היא אם לשני תאומים שנולדו לאחר טיפולי פוריות בתקופה ארוכה. התנהגותה של האסירה בכלא היא ללא דופי. היא השתתפה בקבוצה ייעודית לעבירות תעבורה והביעה את הבנתה המלאה והזדהותה עם משפחת המנוח - הזדהות אשר התעצמה אצלה בהיותה אם לילדים".

"מרשתנו ייחלה ליום שבו תזכה לגדל את שני ילדיה מחוץ לחומות בית הכלא ולנהל שגרת חיים יחד עם בעלה כמשפחה מן היישוב", אמרו פרקליטיה של ר', עורכי הדין יניב פרץ ואיתן כבריאן. "היום יותר מתמיד, מרשתנו מזדהה עם כאב משפחת המנוח ואין נחמה בעיניה לתוצאה הקטלנית".

"צר לנו כי חרף הנסיבות החריגות והנדירות שנלוות למקרה הנדון, בחרה הפרקליטות להתנגד בתקיפות לשחרור מרשתנו", הוסיפו. "אנו שמחים שחברי הוועדה גילוי אנושיות ושכל ישר כאשר קיבלו את טיעוני ההגנה במקרה הזה".

 

צור קשר

ז'בוטינסקי 35 רמת גן - התאומים 2

נייד : 054-3986802

משרד: 03-5289222

פקס: 03-5757034